Dünya

Yuri Borisov: Türkiye Ukrayna'ya İHA satarsa ilişkileri gözden geçiririz

2 hafta önce

borisov

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, Ankara'nın Ukrayna'ya İHA tedarik etmesi halinde Moskova'nın Ankara ile askeri ve teknik iş birliğini gözden geçireceğini belirtti.

Euronews'in haberine göre; Ankara'nın Ukrayna'ya insansız hava aracı göndermesi durumunda Rusya'nın Türkiye ile askeri-teknik iş birliğini askıya alıp almayacağı sorusuna yanıt veren Rusya Başbakan Yardımcısı Borisov, her konuyu ayrı başlık altında değerlendireceklerini belirterek, "Her bir meselede özel olarak o duruma bakacağız" diye konuştu.

 

Türk medyasının 'Ankara'nın Ukrayna'ya SİHA ve İHA satmaya hazır olduğu' yönündeki manşetlerine atıfta bulunan Rus Tass haber ajansı, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 12 Nisan'da, Moskova'nın Türkiye de dahil olmak üzere sorumlu ülkeleri "durumu ve Kiev rejiminin bitmek bilmeyen savaş açıklamalarını analiz etmeye çağırdığını ve onları bu militarist özlemleri beslememeleri konusunda uyardığı" yönünde haberler yaptı. 

 

Haberde Ukrayna'nın 2019'da Türkiye'den Bayraktar TB2 insansız hava araçları satın alıp test ettiği ve bunları Türk firması Roketsan tarafından üretilen MAM-L akıllı mikro mühimmatlarla donatmayı planladığından söz edildi. İlgili konular

abd

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna’yı ziyaret edecek

1 gün önce

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın yarın Ukrayna’ya ziyaret yapacağını duyurdu....Devamını oku
ikili

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile telefonda görüştü

2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Ege, Doğu Akdeniz, Libya ve Afganistan'daki gelişmeler ile Rusya-Ukrayna krizi başta olmak üzere bölgesel meseleler ele alındı....Devamını oku