Dünya

Zaharova: Rusya, Çekya'ya cevabını yakında açıklayacak

2 ay önce

rus

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Çekya Büyükelçiliğinde çalışan personellerinin sınır dışı edilmesine yönelik cevab çok yakında verilecek.

Çekya’nın 18 Rus diplomatı sınır dışı etmesinin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yaptı.

 

Rusya'nın Çekya’ya yönelik cevabını çok yakında açıklayacağını ifade eden Zaharova, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

"Çek makamları, Rus diplomatların sınır dışı edilmesi durumundaki eylemleriyle, uluslararası ilişkilerde bağımsız bir çizginin olmadığını kanıtladı" dedi. Zaharova, Çek makamlarının Rusya ile bağımsız olarak ikili ilişkiler kuramayacağını ifade etti. Moskova'nın yakın gelecekte Prag'daki büyükelçilik personelinin sınır dışı edilmesine yönelik misilleme tedbirlerini açıklayacağını dile getiren Zaharova, "Çalışma haftası ileride. Bu tür adımlara net bir şekilde cevap vermek önemliydi ve bu çözümün somut uygulamasının yakın gelecekte onları beklediğini düşünüyorum"

 İlgili konular

rus

Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan Marmara Denizi'ne doğru yol aldı

1 gün önce

Rus donanmasının Karadeniz filosuna bağlı 150 borda numaralı savaş gemisi Saratov Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Savaş gemisinin, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı....Devamını oku
rusya

Rusya, 4 ülkenin büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı

1 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ülkesindeki Rus diplomatları sınır dışı eden Letonya, Litvanya, Estonya ve Slovakya'nın Moskova Büyükelçilerini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı....Devamını oku