Ekonomi

Zamlı memur ve emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu

1 hafta önce

emekli

TÜİK'in 2021 Aralık ayı enflasyon rakamlarını duyurması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2022 emekli ve memur maaşlarını açıklaması ve 3 Ocak'taki Bakanlar Toplantısı'nın ardından 2022 memur ve emekli maaşı zamlarının da netleşmesinin ardından zamlı maaşların ödeneceği tarih de netleşti.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2021 Aralık ayı enflasyon verilerini açıklaması ile emekli aylıklarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Ocak-haziran döneminde uygulanmak üzere bu ay SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 25.47 oranında zam yapılacak.

 

Memur maaşlarına 2021'in ikinci yarısındaki enflasyon farkı ve yüzde 5 toplu sözleşme zammı oranında artış yapılacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, 2022 yılındaki yüzde 5 oranındaki toplu sözleşme zammını yüzde 7.5'e çıkardıklarını söyledi. Erdoğan, böylece memur maaşlarında toplam yüzde 30.5 oranında artış yapılacağını ifade etti. Memur emeklilerinin aylıkları da ocak ayında yüzde 30.5 oranında artacak.

 

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

 

17-26 OCAK: SSK emeklilerine zamlı maaş

 

25-28 OCAK: Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaşİlgili konular

Doktor

Doktorlar maaşlarına isyan etti: Zamma rağmen "Geçinemiyoruz"

6 gün önce

Doktor maaşı yeni yıl zammına rağmen 6 bin 208 lirada kalırken, “Geçinemiyoruz. Yoksulluk sınırında maaşa razıyız” diyen sağlıkçılar seslerini duyurmaya çalışıyor....Devamını oku
Cemal Süreya

8 Ocak gün özeti

2 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku