Dünya

Zelenski seslendi: Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun!

3 ay önce

zelenski

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus ordusunun Mariupol’daki çocuk ve doğum hastanesine düzenlediği hava saldırısı sonrasında, “Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun!” diye seslendi.

Rus ordusu tarafından düzenlenen hava saldırısında Ukrayna’nın Mariupol kentinde bulunan çocuk ve doğum hastanesinin vurulmasının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, hastanenin vurulduğunu doğrulayarak, Ukrayna hava sahasının uçuşa kapatılmasını talep etti. 

 

Zelenski sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin, Mariupol’de çocuk ve doğum hastanesine doğrudan saldırdığını ve enkaz altında çocukların olduğunu belirterek, “Vahşet! Dünya daha ne kadar terörü görmezden gelen bir suç ortağı olacak? Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun! Gücün var ama insanlığını kaybediyor gibisin” diye konuştu.

 

Zelenski sosyal medya hesabından ayrıca, vurulan hastanenin içinden görüntüler paylaştı.

 İlgili konular

Putin ve Zelenski

Kremlin açıkladı: Putin ve Zelenski bir araya mı geliyor?

2 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Ukraynalı heyetlerin bugün Türkiye’ye gideceklerini belirterek, “Yüz yüze görüşmelere başlanmasına karar verilmesi bile başlı başına önemlidir” dedi....Devamını oku
abd

Zelenski ABD Kongresi'nde konuştu: Ukrayna hava sahasını kapatın

3 ay önce

ABD Kongresi'ne seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski," Ukrayna hava sahasını kapatın, insanları kurtarın. Bu çok mu şey?" diye çağrısını tekrarladı....Devamını oku