Dünya

Zelenskiy, ABD'den daha fazla savunma desteği ve uçak talep etti

3 ay önce

zelenskiy

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin video konferans yoluyla ABD'li senatörler ve Temsilciler Meclisi üyeleriyle görüştüğünü söyledi.

Schumer'in Amerikan medyasına yaptığı açıklamaya göre, Zelenskiy görüşmede ülkesinin Rusya'ya karşı savunmasını güçlendirebilmek için şiddetle uçağa ihtiyacı olduğunu ve bu konuda ABD'den yardım talebinde bulunduğunu belirtti.

 

Toplam 280'den fazla senato ve meclis üyesinin görüşmeye katıldığını bildiren Schumer, "Bu uçaklara (Ukrayna'nın) ihtiyacı had safhada. Ben de yönetimin bunları sağlaması için elimden geleni yapacağım." ifadelerini kullandı. 

 

Schumer, Kongrenin Ukrayna'ya insani ve savunma yardımı anlamında 10 milyar dolarlık pakete onay vereceğini ve Ukrayna halkını desteklemeye devam edeceğinivurguladı.

 

ABD yönetimi Ukrayna'ya destek amacıyla 10 milyar dolarlık bir paket için Kongreye başvurmuş, kısa süre önce de 350 milyon dolarlık savunma yardımının Kiev'e gönderilmesini onaylamıştı.

 İlgili konular

katar

Zelenskiy, Doha Forum 2022 konferansına bağlandı: Üretimi artırın

3 ay önce

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Katar’ın başkenti Doha’da bugün küresel enerji krizi temasıyla yapılan Doha Forum 2022 konferansına bağlanarak hitap etti....Devamını oku
zelenskiy

Zelenskiy, Kanada Parlamentosuna hitap etti: Hava sahasını kapatın

3 ay önce

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, Kanada Federal Parlamentosu Genel Kuruluna hitap ederek, "Lütfen gökyüzünü kapatın. Hava sahasını kapatın. Lütfen bombalamayı durdurun. Bunu gerçekleştirene kadar şehirlerimize daha kaç füze düşmesi gerekiyor?" diye konuştu....Devamını oku