Dünya

Zelenskiy Avrupa Parlamentosu'nda konuştu: Üyeler ayakta alkışladı

1 yıl önce

zelenskiy

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarına ilişkin Avrupa Parlamentosu'nda bir konuşma yaptı. Zelenskiy, "Haklarımızı ve özgürlüklerimizi korumak için hayatta kalmak için savaşıyoruz" dedi ve  Parlamento'da ayakta alkışlandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Parlamentosu'na hitap ederek, devam eden savaşla ilgili şunları aktardı: 

 

"Şu an konuşmamı yazılı bir metinden okumuyorum şimdi biz gerçekleri konuşuyoruz. Her gün gerçek insanlar hayatını özgürlükleri için ölüyor. Bu irade olduğu sürece her zorluğu ve herkesi alt edebiliriz. Haklarımızı ve özgürlüklerimizi korumak için hayatta kalmak için savaşıyoruz.

 

Rusya Ukraynalı çocukları hedef alıyor. Ukrayna, kendisine eşit davranılması için en iyi insanlarını feda ediyor. Ukrayna çocuklarının hayatını korumak istiyor, bu en temel hak. Putin askeri altyapıları vurduğunu iddia ediyor ama aslında çocukları ve sivilleri katlediyor.

 

Harkiv insanların barış içinde yaşadığı bir üniversite şehri ve Avrupa'nın en büyük meydanına sahip ve bu meydanın adı özgürlük meydanı. Bu meydanda siviller katledildi.

 

Avrupa'nın eşit haklara sahip bireyleri olmak için de bugün savaşıyoruz. AB'nin desteği olmazsa Ukrayna yalnız kalacak. Biz direncimizi ve gücümüzü gösterdik siz de arkamızda olduğunuzu ve gerçekten Avrupa'nın değerlerine sahip çıktığınızı gösterin. Bizimle olduğunuzu kanıtlayın. Bizi yalnız bırakmayacağınızı kanıtlayın."İlgili konular

katar

Zelenskiy, Doha Forum 2022 konferansına bağlandı: Üretimi artırın

11 ay önce

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Katar’ın başkenti Doha’da bugün küresel enerji krizi temasıyla yapılan Doha Forum 2022 konferansına bağlanarak hitap etti....Devamını oku
zelenskiy

Zelenskiy'den savaşı bitirme hamlesi: Putin ile müzakereye hazırım

1 yıl önce

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "Putin ile görüşme imkanına sahip olmak için herhangi bir formatı, herhangi bir şansı kullanmamız gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu....Devamını oku