Dünya

Zelenskiy, Biden Putin görüşmesini olumlu buldu

1 ay önce

putin

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin olumlu olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Hırvatistan Başbakanı Andrey Plenkoviç ile gerçekleştirdiği görüşmeden sonra basın toplantısında konuştu. 


Zelenskiy, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna’nın doğusundaki gerilimi ele aldığı görüşmeye yönelik şu değerlendirmeyi yaptı:

 

“ABD Başkanı’nın Rusya Devlet Başkanı ile görüşmesinin olumlu olduğunu düşünüyorum. Şu anda gördüğümüz en önemli şey, ülkemizin doğusundaki çatışmayı çözüme kavuşturmada Başkan Biden’ın kişisel bir gerçek reaksiyonu ve rolü olduğudur” 

 

Zelenskiy ayrıca, yarın Biden ile telefon görüşmesi gerçekleştireceğini de hatırlattıİlgili konular

aliyev

Aliyev ile Putin telefonda görüştü

3 gün önce

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasından gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, iki ülke arasındaki ilişkiler, Kazakistan'ın yeniden istikrara kavuşması, Rusya ile ABD arasındaki son temaslar ve Ukrayna konusundaki son gelişmeler konuşuldu....Devamını oku
Myanmar

23 Aralık gün özeti

4 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku