İnsan Hakları

OHAL Komisyonu, onlar öldükten sonra işe iade etti

1 hafta önce

OHAL Komisyonu, onlar öldükten sonra işe iade etti

Mücahit Karataş, Bülent Uçar, Ömer Faruk Arsoy, Gökhan Açıkkollu, KHK ile ihraç edildikten sonra ölen kamu çalışanları... OHAL Komisyonu onlar öldükten sonra haklarında işe iade kararı verdi.
 
Gözaltında ölen öğretmen Gökhan Açıkkollu KHK ile ihraç edildikten 1.5 yıl sonra göreve iade edildi. KHK ile ihraç edilen bilgisayar teknikeri Ömer Faruk Arsoy, kanserden öldükten 3 ay sonra geçtiğimiz şubat ayında göreve iade edildi.
 
KHK’yle ihraç edildikten dört ay sonra yaşamını yitiren SES Malatya Şube Eşbaşkanı Bülent Uçar hakkında da OHAL Komisyonu olumlu yanıt vererek Uçar’ın işine geri dönmesini kararlaştırdı.
 
20 gün önce de OHAL Komisyonu, Diyarbakır’da Kadın Doğum Hastanesi’nde memur olarak çalışan ve 2016 yılında KHK ile işinden ihraç edilen kanser hastası Mücahit Karataş’ı öldükten sonra işe iade etti.
 
Kanser tedavisi görüyorduGazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi’nde memur olarak çalışan Mücahit Karataş, 675 sayılı KHK ile 2016 yılında ihraç edildi.
 
Üç çocuk babası Karataş, beynindeki ur nedeniyle rahatsızlandı. İhraç nedeniyle Karataş maddi ve manevi olarak zor günler geçirdi. Tedavi olabilmesi için sosyal medya üzerinden yardım kampanyaları başlatıldı.
 
Ancak kanser hastalığı nedeniyle vefat etti. 20 gün önce de OHAL Komisyonu Karataş hakkında işe iade kararı verdi.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi

Kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi

18 saat önce

Çorum'da bir kız yurdunda kalan 103 öğrenci ile iki öğretmen karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastanelik oldu. Beş öğrenci yoğun bakımda tedavi görüyor.   Olay, Çorum’un Osm...Devamını oku