Son Dakika

SDG Komutanı Mazlum Kobane, ABD’ye davet edildi

4 hafta önce

SDG Komutanı Mazlum Kobane, ABD’ye davet edildi

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik askerî harekâtında ABD ile varılan anlaşma sonucu ilan edilen ateşkesin üçüncü gününe girildi. 
 
CNN International’ın haberine göre ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Genel Komutanı Mazlum Kobane, ABD’ye davet edildi. Kobane’nin Suriye’deki son gelişmeleri konuşmak üzere kısa süre içerisinde Washington’a gidebileceği belirtiliyor.
 
Mazlum Kobane daha önce ABD Başkanı Donald Trump’la telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. 
 
Basına sızan bilgilere göre Trump, bu konuşmada Kobane’ye “Yanımda sizi kendi vatanından daha çok insanlar var” dediği belirtilmişti. Trump’ın “yanımda” diyerek kastettiği kişilerin ABD yönetiminde yer alan üyeler olduğu ifade edilmişti.
 
Türkiye'nin Suriye’nin kuzeyine yönelik askerî harekâtına yeşil ışık yakan Beyaz Saray’ın kararına şiddetli bir muhalefet yürüten ve Ankara’ya karşı yaptırım tasarısı hazırlayan Cumhuriyetçi Senatör Linsdey Graham da Kobane ile telefonda görüştüğünü söylemişti.
 
 


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Eşinin döverek öldürdüğü Suriyeli kadın, 2 aylık hamileymiş

Eşinin döverek öldürdüğü Suriyeli kadın, 2 aylık hamileymiş

21 saat önce

Konya'da dini nikahlı eşi Halidiye El Hamit'i (19) önce hortumla döven, ardından da başına sopayla vurup öldüren Mahmud El Hüseyin (32), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Halidiye El ...Devamını oku