Günün Karikatürü

Yusuf Bilge Tunç nerede!

2 hafta önce

Yusuf Bilge Tunç nerede!

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu TBMM de yaptığı basın toplantısında cezaevlerindeki insan hakkı ihlalleri ve Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlere yönelik ayrımcılıklara ilişkin konuştu.
 
Gergerlioğlu son dönemde yaşanan kaçırılma olayları ile alakalı olarak:
 
2019’da 7 insan kaçırılmış, 6’sı bulunmuştu. Şu anda Ankara 34. Ağır Ceza (MİT) Mahkemesi’nde yargılanıyor bu insanlar. Ne olduğunu hiç öğrenemedik!
 
Bu insanlar kaçırıldı, hiç kimse bilgi vermedi, savcılar bilgi vermedi, dosyada gizlilik vardı. Bir anda ortaya çıktılar ve şu anda Ankara 34.Ağır Ceza’da yargılanıyorlar.
 
Birisi bulunamadı. 7 kişi kaçırılmıştı 6’sı aniden Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde çıktı birisi Ankara Gimat’da kaçırılmıştı Yusuf Bilge Tunç. 5 ayı geçti halen ortada yok. Yakınları perişan durumdalar. Eşi, babası, annesi, çocukları gece gündüz 2 gözü 2 çeşme ağlıyorlar ve ama hiç bir kimse bilgi vermiyor.
 
Bu kişi nerede, hangi devlet kurumunda ortaya çıkacak, merak ediyoruz. Çünkü diğer 6 kişi için, kaçırıldıkları günden itibaren bunları sormuştum aniden Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ortaya çıkmışlardı. Bakalım Yusuf Bilge Tunç nerede ortaya çıkacak” dedi.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

İki dev bankaya büyük ceza

İki dev bankaya büyük ceza

4 saat önce

Sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı, Akbank'a 94.7 milyon TL, Yapı Kredi'ye ise 187.1 milyon TL para cezası kesti. Akbank, sigorta aracılık faaliyetle...Devamını oku